بازگشت اشیای قیمتی به کشور با سیستم امنیت الکترونیک موزه‌ها/جلوگیری از قاچاق با یکپارچه‌سازی تصاویر در گمرک

کد مطلب 7281 1399-07-07 11:52
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان از طراحی و معرفی استاندارد ملی سیستم امنیت الکترونیک موزه‌ها در کشور خبر داد که تاثیر زیادی در بازگشت اشیای قیمتی موزه‌ها از خارج از کشور دارد.


- اخبار اجتماعی - محمد قلم‌چی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان "موسسه  خدمات مدیریت و فناوری رشد قلم‌چی" از طراحی سیستمی خبر داد که با یکپارچه‌سازی تصاویرِ دوربین‌های گمرکات کشور،‌ امکان آنالیز آنها را فراهم می‌کند.
مدیرعامل این شرکت‌ دانش‌بنیان با اشاره به مشکل قاچاق کالا در گمرکات، بیان کرد: با یکپارچه‌سازی تصاویر مختلف دوربین‌های نظارتیِ گمرکات کشور و نظارت دقیق‌ و کامل بر روی ورودی‌ و خروجی‌ها، امکان قاچاق به حداقل ممکن می‌رسد.
قلم‌چی در رابطه با محصولات این شرکت‌ دانش‌بنیان اظهار کرد: برای طرح‌ها و پروژه‌های مهندسی داخل کشور یک متدولوژی علمی و مدون طبق آخرین‌ یافته‌های دنیا درباره روش‌های تکنولوژی و روش‌های دانش ایجاد کردیم؛ ما اقدامات در فاز مهندسی از جمله شناخت، امکان‌سنجی و طراحی پایه را به صورت علمی درمی‌آوریم تا مطمئن شویم آیا این پروژه‌ها به صورت درست انجام می‌شود یا خیر.
مدیرعامل این شرکت‌ دانش‌بنیان از ایجاد اولین آزمایشگاه تجهیزات نظارت تصویری و دوربین در این شرکت خبر داد و تصریح کرد: مشخصات فنی پارامترهای پایداری عملکرد، امنیت و فناوری اطلاعات را اندازه‌گیری می‌کنیم؛ به عنوان نمونه هنگام خرید یک دوربین دیجیتال، مشخصات خاصی را روی کاتالوگ هک می‌کنند، اما آیتم‌هایی وجود دارند که در هیچ دوربینی نوشته نمی‌شوند؛ برای اولین بار در دنیا ابزار اندازه‌گیری کیفی دوربین را ساخته‌ایم، به عنوان نمونه می‌توانیم بگوییم یک دوربین دیجیتال در تاریکی چه مقدار با کیفیت خوب، تصویربرداری می‌کند.
قلم‌چی از طراحی نرم‌افزار "احراز هویت غیرحضوری با تکنولوژی برخط تشخیص چهره" خبر داد و گفت: این سیستم به تأیید سازمان بورس و مراجع احراز هویت رسیده است. تعدادی از کارگزاری‌ها در حال استفاده از این سیستم  احراز هویت هستند و تا چند هفته دیگر به صورت کامل عملیاتی خواهد شد.
مدیرعامل این شرکت‌ دانش‌بنیان از تالیف امنیت الکترونیک موزه‌ها نیز خبرداد و افزود: با وجود استاندارد ملی امنیت الکترونیک موزه‌ها و بالا رفتن استاندارد امنیتی موزه‌ها، بسیاری از مجموعه‌های خارج از کشور مجبور به بازگرداندن اشیای قیمتی به داخل از کشور خواهند شد؛ بهانه مجموعه‌های خارج از کشور برای پس ‌ندادن اشیای قیمتی، امنیت پایین موزه‌های ایران بود که با طراحی این سیستم، بهانه از آنها گرفته شده است.
تولید 1000 میلیارد دلار ثروت در آمریکا توسط 1000 ایرانی/ با 35 سال تجربه باید نظر سازمانی را جلب می کردم که 10 درصد من تجربه نداشت/ آینده ایران بسیار روشن است


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :