مایکروسافت به دنبال عرضه‌ کنسول‌های بیشتر

کد مطلب 7311 1399-07-07 13:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

گیم فا/ همان‌طور که می‌دانید، شرکت مایکروسافت قرار است نسل جدید کنسول‌های خانگی را با عرضه‌ی دو کنسول متفاوت آغاز نماید. به طور کلی این شرکت با عرضه‌ی این دو کنسول، تشکیل یک اکوسیستم شامل Game Pass و عناوین ابری، رویکرد متفاوتی را نسبت سونی و نینتندو اتخاذ کرده است
گیم فا/ همان‌طور که می‌دانید، شرکت مایکروسافت قرار است نسل جدید کنسول‌های خانگی را با عرضه‌ی دو کنسول متفاوت آغاز نماید. به طور کلی این شرکت با عرضه‌ی این دو کنسول، تشکیل یک اکوسیستم شامل Game Pass و عناوین ابری، رویکرد متفاوتی را نسبت سونی و نینتندو اتخاذ کرده است. با این حال، رییس اکس‌باکس می‌گوید که آن‌ها عرضه‌ی کنسول‌های بیشتر در آینده را مد نظر خواهند داشت.

آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) در مصاحبه با Yahoo Finance اظهار داشت:

ما بازی‌بازان را در مرکز توجه خود قرار داده‌ایم. این موضوع در مورد قرار داشتن دستگاه در مرکز توجه نیست. شما این را در هر شکل دیگری از رسانه مشاهده می‌کنید. تلویزیون من هر کجا که می‌روم با من است و هر کجا که می‌روم موسیقی من با من است.

من تجربه را کنترل و فکر می‌کنم بازی نیز همان تغییر شکل را دارد. به عنوان مثال اگر مشترک سرویس گیم پس هستید، اکنون می‌توانید بازی‌های عالی خود را در کنسول  و برروی رایانه‌ی شخصی خود تجربه کنید یا اکنون از طریق استریم روی گوشی اندروید خود قرار دارید.

از نظر بخش سخت‌افزار، من فکر می‌کنم که کنسول‌های بیشتری را در آینده خواهیم دید. همانند مثل ویدیو و موسیقی، اینطور نیست که استریم نوآوری دستگاه و سخت‌افزار را حذف کرده باشد. من فکر می‌کنم ما همچنان کنسول‌های بیشتری را خواهیم دید و این کاملا همان چیزی است که ما برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.
سوال اینجاست که آیا این کنسول های جدید آغاز نسل‌های بعدی را نشان می‌دهند یا اینکه با بهبودهای تکراری و اختلافات با دستگاه‎‌های جدید، روندی تدریجی خواهد داشت؟ کنسول‌های میان نسلی از نسل هشتم با سخت‌افزار قدرتمندتر به طور فزاینده‌ای رایج شدند. حتی گزارش شده است که نینتندو به‌زودی نسخه‌ی قدرتمندتری از کنسول نینتندو سوییچ را معرفی خواهد کرد. حال باید دید تا مایکروسافت چه راهکارهایی را برای نسل جدید تعیین کرده است.

کنسول‌های اکس‌‎باکس سری اکس و سری اس در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ (۱۰ نوامبر ۲۰۲۰) رسماً به بازار عرضه خواهند شد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :