ایراد نرم‌افزاری توئیتر کابوس جدید برنامه‌نویسان

کد مطلب 7315 1399-07-07 13:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

باشگاه خبرنگاران/ توئیتر در بیانیه‌ای به برنامه‌نویسان خود اطلاع داد به دلیل وجود ایراد نرم‌افزاری تمامی داده‌هایشان در معرض خطر است.
 
شرکت توئیتر طی بیانیه‌ای اعلام کرد حساب کاربری توسعه دهندگان نرم افزار ممکن است به دلیل وجود ایراد برنامه نویسی در این پلتفرم دچار مشکل شود
باشگاه خبرنگاران/ توئیتر در بیانیه‌ای به برنامه‌نویسان خود اطلاع داد به دلیل وجود ایراد نرم‌افزاری تمامی داده‌هایشان در معرض خطر است.
 
شرکت توئیتر طی بیانیه‌ای اعلام کرد حساب کاربری توسعه دهندگان نرم افزار ممکن است به دلیل وجود ایراد برنامه نویسی در این پلتفرم دچار مشکل شود. این ایراد نرم افزاری به دلیل ساختار اشتباه ارسال شده توسط وب‌سایت جامعه برنامه نویسان توئیتر شکل گرفته است.

وب‌سایت جامعه برنامه نویسان توئیتر محلی است که توسعه دهندگان نرم افزار با استفاده از آن نرم افزار‌های متصل به پلتفرم توئیتر را بررسی و برای دسترسی به حساب کاربری خود رمز‌های ثانویه را دریافت می‌کنند. این وب‌سایت همچنین به برنامه نویسان اجازه می‌دهد کلید‌های API را مدیریت کنند.

پیشنهاد توئیتر برای حفظ داده‌های برنامه نویسان
توئیتر در این بیانیه گفته است برنامه نویسان برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل بهتر است از کلید‌های API خود نسخه پشتیبان تهیه و  داده‌های خود را در قسمتی امن ذخیره کنند تا در صورت وقوع هر گونه حادثه نرم افزاری اطلاعاتی را از دست ندهند.

ایراد نرم افزاری جدید پلتفرم توئیتر ممکن است برای افرادی که از لپ تاپ شخصی خود استفاده می‌کنند مشکل‌ساز نباشد، اما اطلاعات و داده‌های آن دسته از توسعه دهندگانی که در شرکت با رایانه‌های عمومی فعالیت می‌کنند در مرورگر‌های هر سیستم موجود است و این امر می‌تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند.

سخنگوی توئیتر در این رابطه اظهار داشت: "اگر کاربری که بعد از شما سیستم رایانه را مورد استفاده قرار داده است از نحوه دسترسی به مخزن اطلاعات مرورگر با خبر باشد و بداند به دنبال چه داده‌هایی است امکان دارد او تمامی اطلاعات شما و کلید‌های امنیتی API را بدزدد".

وی همچنین اظهار داشت فرد متخلف می‌تواند به داده‌های کاربرانی که از سرویس برنامه نویسان استفاده کردند دسترسی پیدا کند. شرکت توئیتر اکنون سعی دارد در اسرع وقت مشکلات ایجاد شده را برطرف کند و جلوی حملات سایبری را پیش از وقوع آن‌ها بگیرد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :