تشکیک دانشمندان انگلیسی درباره اثربخشی قطعی واکسن کرونا؛ شاید کاهش شدت بیماری!

کد مطلب 7331 1399-07-07 15:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تشکیک دانشمندان انگلیسی درباره اثربخشی قطعی واکسن کرونا؛ شاید کاهش شدت بیماری!


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ تحقیقات جدید دانشمندان انگلیسی حاوی خبرهای خوشی از ساخت واکسن کرونا نیست و در تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته، این محققان معتقدند واکسن کرونا احتمالا فقط شدت بیماری را کاهش دهد و مانع از ابتلای عمومی نشود.
در هشدار دانشمندان انگلیسی به دولت این کشور آمده است که واکسنهایی که برای ویروس کرونا ساخته می شوند نمی‌توانند مانع ابتلای قطعی به این بیماری باشند و شاید تنها علائم بیماری را کاهش دهند.
این دغدغه در کشورهای دیگر هم وجود داشته است که با تزریق واکسن بدن به ایمنی کامل دست پیدا نخواهد کرد و تأثیرگذاری آن محدود خواهد بود. این رایزنی جهانی در کارگروه واکسن انگلیس تبدیل به یک هشدار جدی شد.
دانشمندان انگلیسی تأثیرگذاری واکسنهای مخصوص کرونا را بین 40 تا 60 درصد ارزیابی کرده‌اند. اما همینقدر که واکسن توان کاهش علائم بیماری را هم داشته باشد برای دانشمندان مورد قبول است.
تاکید اتریش بر چند جانبه گرایی در حل بحران‌ها/ رد ملی‌گرایی در تولید واکسن کرونامرکز "وکتور" روسیه دو نمونه واکسن کرونا آماده کرده استسوگا: دسترسی تمام کشورها به واکسن کرونا عادلانه خواهد بود


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :