سهم وسایل نقلیه انرژی جدید از بازار جهانی رکورد زد

کد مطلب 7370 1399-07-07 18:56
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بر اساس گزارشی که روز دوشنبه در دومین کنگره جهانی وسایل نقلیه انرژی جدید منتشر شد، سهم اینگونه وسایل نقلیه از بازار جهانی در سال ۲۰۱۹ به ۲.۵ درصد رسید که یک رکورد بی سابقه است.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا، بر اساس گزارشی که روز دوشنبه در دومین کنگره جهانی وسایل نقلیه انرژی جدید WNEVC 2020 منتشر شد، سهم اینگونه وسایل نقلیه از بازار جهانی در سال 2019 به 2.5 درصد رسید که یک رکورد بی سابقه است.
در سال گذشته حدود 2.2 میلیون وسایل نقلیه انرژی جدید در سطح جهان فروخته شده است که 10 درصد رشد سالانه نشان می دهد.
گزارش "همکاری و توسعه چین و آلمان در زمینه وسایل نقلیه انرژی جدید" به طور مشترک توسط انجمن مهندسان خودروی چین و انجمن صنعت خودرو آلمان گرداوری شده است.
تسلا برای خودروهای برقی ایستگاه شارژ سریع در برلین راه‌اندازی کردافزایش فروش خودروهای برقی در روسیهدر این گزارش آمده است: صنعت وسایل نقلیه انرژی جدید در چین شاهد توسعه سریع بوده و طی پنج سال متوالی در فروش جهانی پیشتاز بوده و در مجموع 1.2 میلیون دستگاه از اینگونه وسایل نقلیه در سال 2019 در این کشور فروخته شده است.
کنگره جهانی WNEVC 2020 با تمرکز بر توسعه پایدار و سالم وسایل نقلیه انرژی جدید، روز یکشنبه در هایکو، مرکز استان هاینان در جنوب چین آغاز به کار کرد.
در این کنگره که هم اکنون در جریان است، مقامات دولتی چین، دانشگاهیان، کارشناسان و مدیران عالی رتبه شرکت های تولید کننده مشهور خودرو از داخل و خارج از این کشور دیدگاه های خود را در مورد این صنعت و فن آوری های مربوطه و همچنین چشم اندازهای خود برای آینده به اشتراک خواهند گذاشت.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :