بی ام و مدل برقی خودروی «آی ۴ » را با برد ۶۰۰ کیلومتر می‌سازد

کد مطلب 7384 1399-07-07 19:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

مهر/ بخش موتور اسپرت شرکت بی ام و از تولید مدل برقی خودروی مشهور آی ۴ خبر داده است. اولین مدل از این خودرو در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود
مهر/ بخش موتور اسپرت شرکت بی ام و از تولید مدل برقی خودروی مشهور آی ۴ خبر داده است. اولین مدل از این خودرو در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود.
بی ام و قصد دارد برای اولین بار مدل برقی خودروی آی ۴ را تولید کند. مارکوس فاش مدیرعامل موتور اسپرت بی ام و با حضور در یک کنفرانس خبری در استرالیا خودروی برقی یادشده را قدرتمند و دارای عملکرد منحصر به فرد توصیف کرد.

خودروی یادشده دارای طراحی اسپورت بوده و کلیه امکانات خودرو و حتی سیستم تهویه آن نیز به واسطه صفحه نمایش کنترل می‌شود. یکی از قابلیت‌های جالب این خودرو تولید صدا برای آن بر مبنای حالت رانندگی است. این کار با توجه به بی صدا بودن خودروهای برقی ابتکاری منحصر به فرد محسوب می‌شود.

قرار است این خودرو به موتوری ۳۹۰ کیلوواتی مجهز شود و حداکثر سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. باتری این خودرو ۸۰ کیلووات ساعتی بوده و با هر بار شارژ می‌تواند مسافتی ۶۰۰ کیلومتری را طی کند. اگر چه تولید اولیه این خودرو در سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود، اما عرضه انبوه آن به بازار تا سال ۲۰۲۲ طول خواهد کشید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :