تویوتا لندکروزر پرادو مدل ۲۰۲۱ با مشخصات فنی جدید

کد مطلب 7443 1399-07-07 23:49
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

اسب بخار/ شرکت «تویوتا» به تازگی از «لندکروزر پرادو ۲۰۲۱» با مشخصات فنی و ویژگی های فناورانه جدید رونمایی کرده است.
پس از معرفی نسخه جدید لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ در بازار ژاپن، اکنون تویوتا از این خودرو در بازار اروپا نیز رونمایی کرده است
اسب بخار/ شرکت «تویوتا» به تازگی از «لندکروزر پرادو ۲۰۲۱» با مشخصات فنی و ویژگی های فناورانه جدید رونمایی کرده است.
پس از معرفی نسخه جدید لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ در بازار ژاپن، اکنون تویوتا از این خودرو در بازار اروپا نیز رونمایی کرده است.

ویژگی های فنی تویوتا لندکروزر پرادو ۲۰۲۱
تویوتا برای بازار اروپا، پرادو ۲۰۲۱ را با موتور ۲٫۸ لیتری توربودیزل به روزرسانی درنظر گرفته است. این پیشرانه ۴ سیلندر اکنون ۲۰۰ اسب بخار قدرت بین دورهای ۳٫۰۰۰ تا ۴٫۰۰۰ و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور بین دورهای ۱٫۶۰۰ تا ۲٫۸۰۰ تولید می کند. پرادو ۲۰۲۱ نسبت به مدل قبلی، ۲۶ اسب بخار قدرت و ۵۰ نیوتن متر گشتاور بیش تر تولید می کند.

 در نتیجه، تویوتا لندکروزر پرادوی جدید سرعت گیری صفر تا ۱۰۰ را با کاهش سه ثانیه ای، اکنون در ۹٫۹ ثانیه انجام می دهد. بیشینه سرعت خودرو نیز اکنون در عدد ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است. در مدل های عرضه شده در بازار روسیه و بازارهای زیرمجموعه این کشور، پرادو ۲۰۲۱ دارای ۱۹۷ اسب بخار قدرت خواهد بود. افزون بر افزایش قدرت و گشتاور، میزان مصرف سوخت و آلایندگی CO2 پرادو جدید کاهش یافته است.

 بدین ترتیب، میزان مصرف سوخت با کاهش ۰٫۷ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر به صدی ۷ و آلایندگی به لطف سیستم استارپ و استاپ با کاهش ۱۸ گرم بر کیلومتر به ۱۹۲ g/km رسیده است. انتقال قدرت در پرادوی ۲۰۲۱ همانند نسخه قبل به وسیله جعبه دنده ۶ سرعته خودکار به تمامی چرخ ها صورت می گیرد.

افزون بر پیشرانه به روزرسانی شده با قدرت بیش تر، تویوتا لندکروز پرادوی ۲۰۲۱ از سیستم مالتی مدیای جدید با نرم افزار و عکس العمل نمایشگر بهبودیافته بهره می برد. نمایشگر پنل میانی اکنون از قابلیت های اپل کارپلی و اندروید اتو بهره می برد و چینش سیستم صوتی و تصویری آن قابل تنظیم است. سیستم سرگرمی جدید از ویژگی های مسیریابی رایگان به مدت سه سال و به روزرسانی های over-the-air بهره می برد. سیستم آنلاین سرچ اینترنتی گوگل و گزارش لحظه ای ترافیک نیز قابل استفاده هستند.

ایمنی و سیستم های کمک راننده تویوتا پرادو ۲۰۲۱
تویوتا لندکروزر پرادو ۲۰۲۱ در بحث ایمنی نیز از دومین نسل سیستم Safety Sense suite بهره می برد. در نسل جدید این سیستم ایمنی، ویژگی های هشدار وقوع تصادف (Pre-Collision) به همراه شناسایی عابرین پیاده در شب و دوچرخه سواران در روز و کروزکنترل فعال هوشمند به کار گرفته شده اند.

در نهایت، خریداران تویوتا لندکروز پرادو ۲۰۲۱ می توانند خودروی خود را با بسته ظاهری Black Pack جدید سفارش دهند. در این بسته از سپرهای جلو و عقب منحصر به فرد با قطعات آیرودینامیکی، جلوپنجره کرومی تیره، پوشش متفاوت چراغ های عقب، پوشش تیره چراغ های مه شکن و آینه های کناری و رینگ های تیره استفاده شده است.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :