سرمایه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید

کد مطلب 66285 1400-09-03 11:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سرمایه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ نشست خبری دکتر "روح الله دهقانی فیروزآبادی" معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مدیران کل معاونت و اصحاب رسانه در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
دکتر دهقانی در این نشست با اشاره به اقدامات و عملکرد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در این معاونت، عمده فعالیت‌ها متمرکز بر سیاست‌گذاری، حمایت و رفع موانع برای جریان توسعه فناوری و نوآوری در کشور است. آیین‌نامه‌های متعددی در این زمینه به تصویب رسیده که فرایند توسعه فناوری و نوآوری را تسهیل و تسریع می‌کند.
وی به تدوین و تصویب آیین‌نامه جامع بازار فناوری و سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: پیرو تصویب این آیین‌نامه، 30 سرای نوآوری شکل گرفت که در حوزه‌های گوناگون همچون بذر، نهاده‌های کشاورزی، فولاد، زیورآلات، کیف و کفش، چرم و ... فعالیت می‌کنند.
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ایجاد یک مکانیزم مدون، یکسان و کاربردی برای بهره‌مندی اعضای هیئت علمی از حمایت‌های ترفیع و تسهیلات در دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شده است.
دهقانی فیروزآبادی گفت: دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه و نوآورانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز به منظور پشتیبانی و حمایت از دانشجویان خلاق، کارآفرین و نوآور تدوین و ابلاغ شده است.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای غنی‌ترین، پربارترین و ارزشمندترین تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی و کارگاهی است، گفت: در راستای بهره‌مندی از امکانات و زیرساخت‌های فراوان واحدهای دانشگاهی، آیین‌نامه استفاده و بهره‌برداری از آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها را تصویب و به واحدها ابلاغ کردیم.
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی از غنی‌ترین ارگان‌های خصوصی کشور در بهره‌برداری از زیرساخت‌هاست. بخش اعظمی از فضای دانشگاه آزاد اسلامی که بلااستفاده است به‌زودی در اختیار شتاب‌دهنده‌ها قرار می‌گیرد.
دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف جذب و هدایت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تاسیس شده است، گفت: این صندوق با سرمایه 20 میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز کرد و امروز 200 میلیارد تومان سرمایه دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با الهام‌گیری از سند گام دوم انقلاب اسلامی خبر داد و تصریح کرد: این همایش ملی با شعار هزار استارتاپ، هزار شرکت، هزار فناور اسفندماه سال جاری در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: هدف از برگزاری این رویداد ملی، شناسایی هزار شرکت فناور و خلاق و هزار ایده و استارتاپ است. در واقع با برگزاری این رویداد، استعدادها و ظرفیت‌های بی‌شمار دانشگاه آزاد اسلامی را به بخش خصوصی، صندوق شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد و ... معرفی کنیم. دانشگاه آزاد اسلامی باید در حوزه کارآفرینی و ایجاد اشتغال فعالیت کند تا در نسل چهارم دانشگاه‌ها پیشتاز باشد.
فعالیت 30 شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه شریف/ "بازاریابی، تجاری‌سازی و شبکه‌سازی" مهم‌ترین خدمات مرکز رشد شریف1000 رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شودفعالیت بیش از 1000 واحد فناور در مراکز رشد دانشگاه آزادفعالیت بیش از 1000 هسته واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در مراکز رشد دانشگاه آزادمراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی سطح‌بندی شدندثبت قرارداد 1000 واحد فناور و دانش‌بنیان در سامانه سطح‌بندی مراکز رشد دانشگاه آزاد


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :