ویژگی‌های تیک تاک در شبکه اجتماعی محبوب/ قابلیت Reels به اینستاگرام می‌آید

کد مطلب 1682 1399-05-25 11:25
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
به گزارش باشگاه خبرنگاران، فیسبوک تصمیم گرفت تا به جنگ با نرم افزار چینی تیک تاک بپردازد.


ویژگی‌های تیک تاک در شبکه اجتماعی محبوب/ قابلیت Reels به اینستاگرام می‌آید


دسته بندی : اخبار تکنولوژی


اینستاگرام با افزودن قابلیت Reels توانست به رقیب اصلی نرم افزار تیک تاک تبدیل شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، فیسبوک تصمیم گرفت تا به جنگ با نرم افزار چینی تیک تاک بپردازد. پس از ماه‌ها آزمایش‌های اولیه شرکت فیسبوک سرانجام برنامه اینستاگرام خود را از به‌روزرسانی مد نظر خود برخوردار کرد. قابلیت ریلز که پیش‌تر در برزیل و هند در دسترس بود حالا در بیش از ۵۰ کشور همانند انگلیس، فرانسه، استرالیا، ژاپن و آمریکا قابل استفاده است.
 
این اولین باری نیست که فیسبوک سعی می‌کند اقدامی را بر علیه برنامه تیک تاک صورت دهد، اما باید گفت تصمیم اخیر فیسبوک سنگین‌ترین حمله‌ای بوده که تا به حال به تیک تاک وارد شده است. از دلایلی که باعث می‌شود ویژگی Reels با استقبال کاربران مواجه شود و به موفقیت برسد آن است که این قابلیت در پلتفرم اینستاگرام اعمال شده و نیازی به دریافت کاربر ندارد. همچنین قابلیت Reels خیلی از ویژگی‌های تیک تاک را در خود جای می‌دهد و به همین دلیل کاربران با تغییر کاربری و روی آوردن به آن محتوای خاصی را از دست نمی‌دهند.
 
نحوه ساخت و به اشتراک‌گذاری Reel
ساخت یک Reel همانند استوری و پست‌های اینستاگرام است که کاربر توسط برنامه به دوربین ارجاع داده می‌شود و از آن جا به راحتی تصاویر و ویدئو‌های خود را ثبت می‌کند. فرد پس از ثبت این ویدئو‌ها می‌تواند آن‌ها را با قابلیت واقعیت افزوده زیباسازی کند. همچنین افراد می‌توانند پیش از ضبط ویدئو مورد نظر، موسیقی و افکت واقعیت افزوده را انتخاب کرده و برای ویدئوی خود اعمال کنند.
 
این قابلیت از ابزار‌های بیشتری نسبت به بخش استوری برخوردار است و کاربر در واقع یک محیط برای ساخت فیلم‌های چند ثانیه‌ای را در اختیار دارد. برای مثال کاربران می‌توانند سرعت ویدئو‌های خود را کم و زیاد کنند، یا آن که برش‌های دقیقی را در ویدئوی خود ایجاد کنند.
 
ویدئو‌های ساخته شده توسط این قابلیت به بخش جدید Reels در قسمت Explore ارجاع داده می‌شوند، اما اشخاص می‌توانند در صورت تمایل آن‌ها را در صفحه اصلی خود نیز به نمایش درآورند. همان طور که مطرح شد هدف اصلی فیسبوک برای عرضه چنین قابلیتی بر روی اینستاگرام رقابت با تیک تاک بوده و این شرکت امیدوار است تصمیمش باعث کمرنگ شدن حضور تیک تاک در دنیا شود.
 
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :