پیکسل ۵ و بدنه آلومینیومی چطور از شارژ وایرلس پشتیبانی می کند؟

کد مطلب 8070 1399-07-10 21:48
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

ترنجی/ گوگل به طور رسمی جدیدترین تلفن های هوشمند خود را به بازار عرضه کرد که Pixel 4a 5G و Pixel 5 بودند و ما با آن ها آشنا شدیم. سوال قابل توجه این است که پیکسل ۵ و بدنه آلومینیومی چطور از شارژ وایرلس پشتیبانی می کند؟ پاسخ ساده اما پیچیده و گوگلی است!

پیکسل ۵
این تلفن های هوشمند از تراشه های میان رده استفاده می کنند اما برخی از ویژگی های شاخص را ارائه می دهند
ترنجی/ گوگل به طور رسمی جدیدترین تلفن های هوشمند خود را به بازار عرضه کرد که Pixel 4a 5G و Pixel 5 بودند و ما با آن ها آشنا شدیم. سوال قابل توجه این است که پیکسل ۵ و بدنه آلومینیومی چطور از شارژ وایرلس پشتیبانی می کند؟ پاسخ ساده اما پیچیده و گوگلی است!

پیکسل ۵
این تلفن های هوشمند از تراشه های میان رده استفاده می کنند اما برخی از ویژگی های شاخص را ارائه می دهند. طبق مشخصات رسمی Pixel 5 همراه با قاب پشت آلومینیومی است. با این حال، این تلفن هوشمند همچنان از شارژ بی سیم پشتیبانی می کند. چه طور ممکن است؟ چگونه گوگل موفق شد یک تلفن با قاب آلومینیومی داشته باشد که از شارژ بی سیم پشتیبانی کند؟ اینها سوالات مرتبطی است که کاربران از زمان راه اندازی این دستگاه ارایه کرده اند.

ما می دانیم که سیگنال شارژ نمی تواند از فلز عبور کند. به همین دلیل است که اکثر تلفن های سازگار با شارژ بی سیم از قاب پشتی شیشه، سرامیک یا پلاستیک استفاده می کنند. از نظر فنی، Google Pixel 5 از قاب آلومینیومی استفاده می کند، با این وجود لایه نازکی از ماده “بیورزین” روی آن قرار دارد. “Bioresin” یک نام فانتزی برای یک پلاستیک فوق العاده نازک است. هنگامی که دستگاه را نگه دارید آن را احساس خواهید کرد، اما آلومینیوم زیر آن از ساختار Pixel 5 پشتیبانی می کند. این همان تصمیمی است که قبلا هم گوگل گرفته بود و حتی ال جی هم چنین طراحی را ارایه کرده بود.

این همچنین به گوگل اجازه می دهد تا یک شکاف فیزیکی در شاسی آلومینیومی Pixel 5 ایجاد کند تا سیم پیچ شارژ بی سیم را قرار دهد. گوگل می گوید که شما نمی توانید سیم پیچ را احساس کنید زیرا رزین بسیار قوی است، حتی اگر طرح نازک باشد.

اما چرا این پروسه طولانی؟ چرا گوگل به راحتی از پشت شیشه ای مستقیماً در Pixel 5 استفاده نکرد؟ به گفته این شرکت، قاب آلومینیومی و پوشش رزین زیستی به دستگاه اجازه می دهد تا مشخصات نسبتاً باریکی داشته باشد. این طراحی فضای بیشتری برای باتری 4080 میلی آمپر ساعتی آن فراهم می کند که در بازار گوشی های هوشمند اندرویدی “متوسط” است.

با این حال، کاربران گوگل پیکسل 5 احتمالاً از بدنه آلومینیوم قدردانی می کنند. به طور کلی، تلفن های همراه آلومینیومی بسیار قدرتمندتر از تلفن های شیشه ای هستند، زیرا شکستن آنها آسان نیست. در کل، باید دید که چگونه این رزین زیستی می تواند در برابر افتادن مقاومت کند.

نظر شما چیست؟ به هر حال شرکت های اصیل همیشه جور دیگری فکر می کنند!این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :