تلاش هیوندای در ساخت خودروهای امدادی نوین

کد مطلب 8074 1399-07-10 23:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

پرشین خودرو/ هیوندای، استودیوی این شرکت را با هدف عبور از مرزهای تعریف شده در طراحی و توسعه نسخه مفهومی Elevate افتتاح کرد.
 
اولین پروژه New Horizons Studio هیوندای، خودروی مفهومی Elevate است که به گفته مدیران هیوندای یکی از نخستین ترنسفورماتورهای واقعی در دنیای خودرو خواهد بود که می تواند آینده امدادرسانی و خدمات عمومی را متحول کند
پرشین خودرو/ هیوندای، استودیوی این شرکت را با هدف عبور از مرزهای تعریف شده در طراحی و توسعه نسخه مفهومی Elevate افتتاح کرد.
 
اولین پروژه New Horizons Studio هیوندای، خودروی مفهومی Elevate است که به گفته مدیران هیوندای یکی از نخستین ترنسفورماتورهای واقعی در دنیای خودرو خواهد بود که می تواند آینده امدادرسانی و خدمات عمومی را متحول کند.

هیوندای با صدور اعلامیه ای می گوید: این وسیله نقلیه که نخستین محصول در کلاس ترنسفورماتورها است تنها به چرخ های خود متکی نیست.

این خودرو با پاهای رباتیک خود که تداعی کننده ترکیبی از حرکت پستانداران و خزندگان است می تواند تا در نقاط تخریب شده در حوادث طبیعی و غیر طبیعی حرکت و امدادرسانی کند هر چند کارایی این محصول تنها در امدادرسانی خلاصه نمی شود.

به طور مثال این محصول می تواند برای ارائه خدمات به معلولان در مکان هایی که رمپ ویژه وجود ندارد بدون واسطه حضور یابد.

در کل می توان گفت که این خودرو طوری طراحی شده است تا بتواند توسط نیروهای امداد و نجات و در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار گیرد و با چهار بازوی رباتیک خود محدودیت های معمول خودروهای امدادی را برطرف کند.

هیوندای مدعی است که این محصول می تواند از دیوار 1.5 متری به راحتی عبور کند و در صعب العبورترین معابر مسیر را بپیماید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :