رگولاتوری مالیاتی جدید در حوزه رمرز ارزها در راه است؟

کد مطلب 72256 1400-10-24 10:15
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک آینده پژوه حوزه فناوری بلاکچین از رگولاتوری مالیاتی جدید در حوزه رمز ارزها خبر داد که منبع درآمدی نوینی برای دولت خواهد بود.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، زینب کیشانی گفت: طی چند روز گذشته با انتشار خبر اینکه ایران اجازه تجارت بین المللی را با استفاده از پرداخت های کریپتوکارنسی صادر کرده چندنکته حائز بررسی است.
وی افزود: اول اینکه برای مروادت بین المللی وپرداخت از طریق رمرارزها نیازمند استفاده از صرافی های بین المللی هستیم که عملا با توجه به تحریم ایران احراز هویت و ایجاد بستر امن معاملاتی از دسترس تجار خارج هست .
کیشانی ادامه داد: صرافی های داخلی هم در نهایت از طریق یک شخص حقیقی در خارج از کشور احراز هویت انجام داده و این مشکل را حل کرده است. زیرساخت صرافی های داخلی اصلا گنجایش مراودات تجاری بین المللی وپرداخت ودریافت از طریق رمزارزها را ندارد .
وی یادآور شد: نبودن شفافیت قانون گذار از جهت قوانین مالیاتی از یک سو و میزان پایین نقدیندگی صرافی داخلی از سوی دیگر منجر خواهد شد که تجار داخلی علاقه مندی جهت استفاده از پلتفرم های داخلی نداشته باشند .
این کارشناس اقتصادی گفت: با توجه به اجازه دادن ایران جهت استفاده از رمز ارزها در مبادلات بین المللی به زودی باید شاهد رگولاتوری مالیاتی در این حوزه باشیم و قانون گذاری در این زمینه منبع جدید درآمدی برای دولت خواهد بود .


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :