برترین سازنده خودروهای برقی جهان به زودی وارد بازار هند می‌شود

کد مطلب 8493 1399-07-13 10:48
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

تسنیم/ مدیر عامل شرکت تسلا اعلام کرد برترین سازنده خودروهای برقی در جهان به زودی در ۲۰۲۱ وارد بازار بزرگ خودرو در هند خواهد شد.
الون ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا اعلام کرد برترین سازنده خودروهای برقی در جهان به زودی در 2021 وارد بازار بزرگ خودرو در هند خواهد شد




تسنیم/ مدیر عامل شرکت تسلا اعلام کرد برترین سازنده خودروهای برقی در جهان به زودی در ۲۰۲۱ وارد بازار بزرگ خودرو در هند خواهد شد.
الون ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا اعلام کرد برترین سازنده خودروهای برقی در جهان به زودی در 2021 وارد بازار بزرگ خودرو در هند خواهد شد.

ماسک در توییتر خود در پاسخ به  عکسی که یک تیشرت با پیام «هند تسلا می‌خواهد» را نشان می‌داد گفت: « این اتفاق حتماً در سال آینده می‌افتد. از انتظار شما متشکریم».
تسلا قبلاً در مورد ورود به بازار هند ابراز امیدواری کرده بود. الون ماسک در 2019 قول داد شرکتش در سال جاری میلادی به بازار هند برسد.

 مدیرعامل سابق تسلا در 2014 اعلام کرد قصد دارد یک شبکه توزیع در هند راه‌اندازی کند. ولی سیاست مالیات هند و هزینه‌های بالای واردات اجازه اقدامات بیشتر را به این برند سرشناس در تولید خودروهای برقی نداد.

 آناند ماهیندرا، رئیس شرکت خودروسازی ماهیندرای هند دو سال پیش از تسلا دعوت کرد پایگاهی در این کشور برقرار کند.
 دولت هند به رهبری نخست وزیر نارندرا مودی این پیشنهاد را در مارس 2019 با هدف اجرای یک سیاست دوستدار با محیط زیست تصویب کرد.

به نظر می‌رسد بازار هند برای تسلا بسیار امیدوار کننده است ولی این کشور هنوز نتوانسته به پای چین برسد. تسلا اولین تاسیسات تولید خودروی برقی در خارج از آمریکا را در چین راه‌اندازی کرد. هند تا پایان 2017 تنها 425 ایستگاه شارژ خودروهای برقی داشت.



این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :