آیپد جدید اپل با چیپ A14 در گیک بنچ تست شد

کد مطلب 8502 1399-07-13 10:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

گجت نیوز/ اخیرا اپل از آیپد ایر ۲۰۲۰ رونمایی کرد؛ اما فروش این تبلت هنوز آغاز نشده است. حالا دستگاهی که احتمالا یک نمونه پیش تولید بوده، در گیک‌بنچ تحت آزمایش قرار گرفته است تا قدرت پردازش آیپد جدید اپل را نشان دهد
گجت نیوز/ اخیرا اپل از آیپد ایر ۲۰۲۰ رونمایی کرد؛ اما فروش این تبلت هنوز آغاز نشده است. حالا دستگاهی که احتمالا یک نمونه پیش تولید بوده، در گیک‌بنچ تحت آزمایش قرار گرفته است تا قدرت پردازش آیپد جدید اپل را نشان دهد.

چیپست A14 Bionic علاوه بر آیپد جدید اپل در گوشی های سری آیفون ۱۲ هم وجود خواهد داشت؛ پس نتایج این بنچمارک‌گیری می‌تواند بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

در آزمون تک هسته‌ای گیک‌بنچ، ۱۵۸۳ امتیاز برای پردازنده مرکزی A14 ثبت شد؛ یعنی ۱۸ درصد بیشتر از امتیاز چیپست A13 که در آیفون ۱۱ پرو وجود داشت. این عملکرد از نتایج منتسب به اسنپدراگون ۸۷۵ کوالکام (۱۱۵۹ امتیاز) و اگزینوس ۱۰۰۰ سامسونگ (۱۱۵۹ امتیاز) هم بهتر است.

در آزمون چند هسته‌ای اما ۴۱۹۸ امتیاز به ثبت رسید که پیشرفت ۲۰ درصدی را در قیاس با آیفون ۱۱ پرو نشان می‌دهد. این عملکرد تقریبا هم‌سطح با تراشه بعدی سامسونگ (۴۲۵۰ امتیاز) و اندکی بهتر از تراشه سال آینده کوالکام (۴۰۹۰ امتیاز) است. البته باز هم باید یادآور شویم که این ارقام، منتسب به اگزینوس ۱۰۰۰ و اسنپدراگون ۸۷۵ هستند؛ نه لزوما امتیاز واقعی آن‌ها!


آیپد ایر ۲۰۱۹ از همان چیپست گوشی آیفون XS قدرت می‌گرفت و امتیاز بنچمارک دو دستگاه هم مشابه بود. انتظار می‌رود این موضوع، درباره سری آیفون ۱۲ و آیپد جدید اپل نیز صدق پیدا کند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :