قابلیتی کاربردی به ویندوز 10 می‌آید

کد مطلب 8646 1399-07-13 19:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

جی اس ام/ بسیاری از کاربران حرفه‌ای سیستم عامل ویندوز 10 می‌دانند که به کمک نرم افزار Xbox Game Bar می‌توان از محتوای یک اپلیکیشن فیلم برداری و آن را ذخیره کرد. اما سیستم عامل ویندوز 10 به صورت مجزا، از چنین قابلیتی بهره نمی‌برد
جی اس ام/ بسیاری از کاربران حرفه‌ای سیستم عامل ویندوز 10 می‌دانند که به کمک نرم افزار Xbox Game Bar می‌توان از محتوای یک اپلیکیشن فیلم برداری و آن را ذخیره کرد. اما سیستم عامل ویندوز 10 به صورت مجزا، از چنین قابلیتی بهره نمی‌برد.

حالا به لطف تیم Powertoys ظاهرا همه چیز در حال تغییر است. چرا که آن ها در حال کار روی اپلیکیشنی به نام Video GIF Capture هستند که به راحتی قادر خواهد بود تا از محتوای صفحه نمایش و آن چه که کاربر می‌بینید، فیلمبرداری کرده و آن را در قالب یک فایل ویدئویی یا GIF آماده و ذخیره کند.

این ویژگی به همراه فشردن دکمه‌های Win + Shift + R فعال می‌شود. به این ترتیب محتوای صفحه نمایش به رنگ سیاه در آمده و به شما اجازه داده خواهد شد تا قسمت مورد نظر‌تان را انتخاب کنید.

اپلیکیشن فیلمبرداری از صفحه نمایش ویندوز 10 با نام Video GIF Capture از امکانات اولیه برای ویرایش فایل نهایی نیز برخوردار است.

این نرم‌افزار در حال حاضر در وب سایت GitHub در حال توسعه بوده و در آینده نزدیک، برای استفاده عموم کاربران عرضه خواهد شد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :