آموزش اشتراک گذاری صفحه نمایش در فیس تایم (Face Time)

کد مطلب 81441 1401-01-09 04:47
زمان تقریبی مطالعه 6دقیقه
برنامه فیس تایم برای برقراری تماس صوتی و ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد.


آموزش اشتراک گذاری صفحه نمایش در فیس تایم (Face Time)


دسته بندی : موبایل ، لپ تاپ و تبلت


فیس تایم یکی از برنامه های کاربردی در گوشی های محصول شرکت اپل است
 
اشتراک ‌گذاری صفحه نمایش در فیس تایم
Face Time یک برنامه کاربردی با قابلیت های نوین در گوشی های آیفون است. برنامه فیس تایم برای برقراری تماس صوتی و ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از قابلیت های نوین فیس تایم، اشتراک گذاری صفحه نمایش با عنوانShare Play است. در ادامه با بیان قابلیت های فیس تایم، روش اشتراک گذاری صفحه نمایش را به وسیله برنامه Face Time بیان می کنیم. 
قابلیت های اپلیکیشن فیس تایم 
 

برنامه فیس تایم برای برقراری تماس صوتی و ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد
 
فیس تایم یکی از برنامه های کاربردی در گوشی های محصول شرکت اپل اعم از آیفون و آپید است که در خصوص برقراری تماس ویدیویی و صوتی مورد استفاده قرار می گیرد. 
شرکت اپل در کنفرانس WWDC 2021 با افزودن قابلیت های جدید نوآوری های مختلفی را در اپلیکیشن "Face Time" برای استفاده کاربران تعبیه کرده است. یکی از قابلیت های نوین فیس تایم، اشتراک گذاری صفحه نمایش با عنوان "Share Play" است. 
 
بهتر است بدانید دستگاه های دارای سیستم عامل های iPadOS 15، iOS 15، tvOS 15 و macOS Monterey از قابلیت Face Time پشتیبانی می کنند. 
کاربران قادر هستند با بهره گیری از قابلیت اشتراک گذاری صفحه نمایش به صورت همزمان به تماشای فیلم مورد علاقه بپردازند و به موسیقی های محبوب گوش دهند. 
برجسته ترین ویژگی قابلیت اشتراک گذاری صفحه نمایش  دسترسی، پخش و کنترل یکسان مخاطبان به محتوا است. 
 
روش اشتراک گذاری صفحه نمایش در iPhone و iPad به وسیله برنامه Face Time
 
گام اول اشتراک گذاری صفحه نمایش در فیس تایم
 

برای اشتراک گذاری صفحه نمایش ابتدا برنامه Face Time را اجرا نمایید
 
برای اشتراک گذاری صفحه نمایش ابتدا برنامه Face Time را در گوشی های آیفون یا آپید اجرا نمایید. در صورت غیر فعال بودن برنامه وارد بخش تنظیمات با عنوان "Setting" شوید. سپس با انتخاب آیکون " Face Time" یک ایمیل یا اپل آیدی وارد نمایید. 
 
گام دوم اشتراک گذاری صفحه نمایش در فیس تایم
 

در فیس تایم می توانید موسیقی را نیز به صورت زنده به اشتراک بگذارید
 
پس از ورود به برنامه فیس تایم ضرورت دارد مخاطب هایی را که قصد اشتراک گذاری صفحه نمایش با آن ها را دارید، اضافه نمایید. برای این منظور می بایست بر روی " New FaceTime" و " FaceTime" ضربه بزنید. 
بهتر است بدانید ضرورت دارد برای آغاز تماس ویدئویی یکی از مخاطب های اخیر را به دلخواه انتخاب نمایید. 
 
گام سوم اشتراک گذاری صفحه نمایش در فیس تایم
 

یکی از قابلیت های نوین فیس تایم اشتراک گذاری صفحه نمایش با عنوان Share Play است
 
در طول برقراری تماس، در گوشه سمت راست و بخش بالایی صفحه یک کنترل پنل جدید با عنوان SharePlay تعبیه شده است. بر روی آن ضربه بزنید و در منو کشویی نمایشی گزینه "Share My Screen" را انتخاب کنید. 
حدود سه ثانیه مکث کنید تا قابلیت اشتراک گذاری صفحه نمایش فعال گردد. 
 

تماشای فیلم و سریال با فیس تایم به صورت گروهی نیاز به داشتن اشتراک است
 
زمانی که قابلیت اشتراک گذاری صفحه نمایش فعال می شود، شما قادر هستید به صورت دلخواه یک برنامه را با مخاطبین منتخب به اشتراک بگذارید. 
در خصوص نمایش فعال بودن share screen یک آیکون اشتراک گذاری در بخش سمت چپ بالای صفحه وجود دارد. شما می توانید با ضربه بر روی share my screen به نمایش مجدد کنترل پنل بپردازید. 
 
اشتراک گذاری موسیقی با فیس تایم 
 

برای اشتراک گذاری فیلم با فیس تایم می توانید لینک تماس برای مخاطبین خود ارسال کنید
 
برای اشتراک گذاری موسیقی میان مخاطبین در اپلیکیشن فیس تایم می توانید از رابط " SharePlay" بهره مند شوید. در واقع رابط SharePlay قابلیت تماشای تلویزیون، فیلم و موسیقی را مهیا می سازد. 
 
در خصوص گوش دادن موسیقی به صورت زنده با دوستان می بایست پس از وارد شدن به برنامه و برقراری تماس صوتی با یک مخاطب، وارد Apple Music شوید و به صورت دلخواه یک موسیقی را انتخاب نمایید. 
 
در طی عمل انتخاب گزینه پخش، موسیقی منتخب بر روی دو دستگاه پخش می گردد. بهتر است بدانید که مخاطبین موجود در ویس کال قادر هستند بر پخش و توقف موسیقی کنترل داشته باشند. 
 
اشتراک گذاری فیلم و سریال با فیس تایم 
 

یکی از ویژگی های FaceTime بهره گیری از Emoji در طول برقراری تماس است
 
تماشای فیلم و سریال با فیس تایم به صورت گروهی مستلزم برخورداری از اشتراک است. در واقع ضرورت دارد مخاطبان اپلیکیشن سرویس انتخابی را بر روی تلفن همراه نصب داشته باشند و اشتراک مناسب را خریداری کرده باشند. 
برای اشتراک گذاری فیلم و سریال با فیس تایم وارد اپلیکیشن FaceTime شوید و پس از انتخاب مخاطبین تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید یک لینک تماس برای مخاطبین خود ارسالی نمایید. 
 
پس از برقراری تماس ویدیویی، فیلم یا سریال مورد نظر را پخش کنید. 
شایان توجه است با اجرا شدن فیلم تمام مخاطبان تماس به صورت هماهنگ و همزمان محتوا را دریافت می کنند و قادر هستند به صورت دلخواه صدا را کم و زیاد کنند. همچنین قابلیت جلو و عقب بردن فیلم توسط مخاطبین وجود دارد. 
 
محدودیت های اشتراک گذاری صفحه نمایش در فیس تایم 
به طور کلی کاربران ویندوز و اندروید قادر هستند با دریافت لینک های FaceTime وارد جلسات شوند. با این وجود اپلیکیشن فیس تایم برای کاربران اندروید و ویندوز محدودیت هایی را اعمال کرده است. 
 
در حقیقت کاربران دستگاه های دیگر از قابلیت استفاده از ویژگی های مختلف فیس تایم بهره مند نیستد. به عبارتی دیگر بهره گیری از ویژگی های Share Play تنها برای کاربران دارای مک، آیپد و آیفون در دسترس است. 
 
بهره گیری از Emoji در برقراری تماس به وسیله FaceTime
یکی از ویژگی های FaceTime بهره گیری از Emoji در طول برقراری تماس است. کاربران قادر هستند در سیستم عامل های iPhone X یا iPad با Face ID بر اساس روحیات و شخصیات فردی یک Emoji را انتخاب نمایند. 
برای افزودن Emoji زمانی که برقراری تماس حاصل شد، بر روی دکمه جلوه ها ضربه بزنید. سپس یک ایموجی را به صورت دلخواه انتخاب نمایید. 
 
جمع بندی مطالب
همان طور که بیان کردیم یکی از برنامه های کاربردی در گوشی های محصول شرکت اپل اعم از آیفون، آی پد و مک برنامه فیس تایم است. اپلیکیشن FaceTime در خصوص برقراری تماس ویدیویی و صوتی کاربرد دارد. 
 
یکی از قابلیت های جدید برنامه FaceTime اشتراک گذاری صفحه نمایش با مخاطبین است. با قابلیت Share Play می توان تصویر، فیلم، ویدئو و موسیقی را به صورت همزمان به اشتراک گذاشت.
اولین گام برای اشتراک گذاری صفحه نمایش با فیس تایم ورود به برنامه و انتخاب مخاطبین برای برقراری تماس است. برای این منظور ضرورت دارد  بر روی گزینه های New FaceTime وFaceTime ضربه بزنید.
 
در طول برقراری تماس، در گوشه سمت راست و بخش بالایی صفحه یک کنترل پنل جدید با عنوان SharePlay تعبیه شده است. بر روی آن ضربه بزنید و در منو کشویی نمایشی گزینه " Share My Screen" را انتخاب کنید. 
حدود سه ثانیه مکث کنید تا قابلیت اشتراک گذاری صفحه نمایش فعال گردد. 
زین پس شما می توانید به صورت دلخواه یک محتوا را به صورت همزمان میان مخاطبان به اشتراک بگذارید. 
 
ارائه از :بخش کامپیوتر و اینترنت  
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :