ابلاغ متمم آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

کد مطلب 82131 1401-01-15 16:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ابلاغ متمم آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ "وحید ضرغامی" قائم‌مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به امضا و ابلاغ متمم بخشنامه آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دکتر طهرانچی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی، از برداشتن گام بلندی دیگر در راستای حمایت بیش از پیش از فعالیت فناورانه و دانش‌بنیان اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.
وی به مهم‌ترین دستاوردهای متمم بخشنامه اشاره کرد و گفت: بر این اساس کاهش ساعت موظفی تدریس اعضای هیئت علمی فناور را به موازات افزایش ظرفیت پایان‌نامه‌های مرتبط با حوزه فناوری را شاهد خواهیم بود. ضمن اینکه الزام به افزایش حق مرتبه علمی مشابه هیئت علمی نوع الف و همچنین تعیین تکلیف شرایط احراز مشاور و استادکار نیز بخشی دیگر از این بخشنامه را شامل می‌شود.
ضرغامی با بیان اینکه بخشنامه جدید بستر ارائه تسهیلات به اعضای هیئت علمی فعال در حوزه فناوری را تسهیل می‌کند، خاطرنشان کرد: بر این اساس بخشی از زیرساخت‌های راکد مجدداً فعال می‌شود تا در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی شاهد اتفاقات مثبت از جمله کارآفرینی و اشتغالزایی باشیم.
قائم‌مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در این بخشنامه به ظرفیت جذب کارآموز و لزوم آموزش نیروی متخصص اهمیت داده شده و بسیاری از تسهیلات با جذب نیروی انسانی و کارآموز ارائه خواهد شد.
وی تصریح کرد: توجه مضاعف به ظرفیت مشاوره اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بخشی دیگر از مختصات بخشنامه ابلاغی است و برای افراد متخصصی که به شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها مشاوره می‌دهند نیز امتیازات متعددی ارایه می‌شود.
ضرغامی با اشاره به برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های لازم در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری از راه‌اندازی سامانه عرضه و تقاضا در بازار دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تحقق سند تحول دانشگاه و هم جهت با نام‌گذاری سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین گام‌های مهم و اساسی برداشته خواهد شد.
رصد و پایش محتواهای شناسنامه‌دار در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :