ماهواره‌های "Gaofen-۳" چین شبکه رصد زمین را تشکیل می‌دهند

کد مطلب 82647 1401-01-19 18:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ماهواره‌های "Gaofen-۳" چین شبکه رصد زمین را تشکیل می‌دهند


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ 3 ماهواره Gaofen-3 توسط یک موشک Long March-4C در ساعت 7:47 صبح (به وقت پکن) به فضا پرتاب شد و با موفقیت وارد مدار برنامه‌ریزی شده شد. 
این سه ماهواره به همراه دو ماهواره سری Gaofen-3 که قبلاً پرتاب شده بودند، در یک شبکه کار می‌کنند و به اصطلاح "چشم آسمان" را در فضا ایجاد می‌کنند.
 
شبکه ای برای پوشش بهتر 
این سه ماهواره که به طور مساوی در یک صفحه مداری توزیع شده‌اند، طراحی شده تا با هم کار کنند و کارایی را افزایش دهند و هر 99 دقیقه به دور زمین به گردش درآیند.
 تصویری از ماهواره‌های Gaofen-3 که به طور مساوی در همان صفحه مداری توزیع شده‌اند.  
این طراحی تعداد دفعاتی را که ماهواره‌ها زمین را رصد می‌کنند، بهبود می‌بخشد، قابلیت‌های بازبینی آن‌ها را بهبود می‌بخشد و پوشش جهانی را گسترش می‌دهد و بنابراین عملکرد آنها را در پشتیبانی از داده‌های کاربردی عملیاتی برای توسعه دریایی چین، نظارت بر منابع زیست‌محیطی زمینی و پیشگیری و کاهش بلایای اضطراری افزایش می‌دهد.
در مقایسه با نخستین ماهواره  که در سال 2016 پرتاب شد، Gaofen-3 02 و 03 به سیستم شناسایی خودکار (AIS) مجهز شده و به ویژگی‌های دیگر ارتقا یافته است.
3.5 روز طول کشید تا ماهواره اصلی از همان منطقه بازدید کند اما این فاصله زمانی با شبکه ماهواره‌ای به 5 ساعت کاهش یافته است. این سه ماهواره قادرند هر روز پنج بار تصاویر راداری با دیافراگم مصنوعی با وضوح بالا را از یک منطقه ثبت کنند. این پرتاب چهارصد و چهاردهمین ماموریت راکت‌های حامل سری Long March را رقم می‌زند.
تبدیل شهر ووهان چین به قدرت فضایی تا سال 2030


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :