ستاری: باید با اقتصاد نفتی و درآمدزایی سنتی بجنگیم

کد مطلب 86826 1401-02-20 17:19
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ستاری: باید با اقتصاد نفتی و درآمدزایی سنتی بجنگیم


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ظهر امروز نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس در محل پارک علم و فناوری پردیسان برگزار شد.
سورنا ستاری، معاون علم و فناوری رئیس جمهوری در رابطه با فناوری‌های شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: حدود 5 شرکت در کشور واکسن کرونا تولید می‌کنند و 2 شرکت دیگر نیز برای تولید واکسن درخواست داده‌اند که همه اینها از طریق فناوری حاصل شده است؛ اقتصاد دانش‌بنیان که با فرمان رهبری به عنوان یکی از سیاست‌های دولت پایه‌ریزی شده نوعی فرهنگ است.
ستاری ادامه داد: فرهنگ اقتصادیِ نفتی، فرهنگی است که از گذشته به ما تحمیل شده و فکر می‌کنیم اگر نفت نداشته باشیم دیگر چیزی نداریم در حالی که این طور نیست اهداف ما در راستای فناوری بزرگ‌تر از این پیشرفت‌هاست و ما می‌خواهیم از فناوری به بزرگترین اقتصاد جهان برسیم.
وی گفت: فناوری در کشاورزی باید با حذف یارانه‌ها پیشرفت کند چرا که این یارانه‌ها از پیشرفت در این حوزه جلوگیری کرده است. ما از اقتصاد 300 هزار میلیاردی سال 99 باید به جای بالاتری برسیم و با اتفاقات و جهتگیری‌های دولت و اهمیت رهبری به این موضوع دور از انتظار نیست. باید با بروکراسی اقتصاد نفتی و درآمدزایی سنتی بجنگیم و جهتگیری حرکت خود را تغییر دهیم. زمانی که 18 شرکت دانش بنیان در اتاق اقتصادی داریم یعنی در مسیر درستی هستیم و در جهت پیشرفت تکنولوژی حرکت می کنیم. جهتگیری جدید دانشگاه به سمت دانش بنیان است و دانشگاه یکی از اصلی‌ترین ارکان پیشرفت در این حوزه است.
رویداد استیج نمایشگاه اینوتکس 2022؛ کارآفرینی سخت و ترسناک با رتبه 127 ایران در جهان


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :