اپل دیگر ارزشمندترین شرکت جهان نیست

کد مطلب 87217 1401-02-23 15:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اپل دیگر ارزشمندترین شرکت جهان نیست


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رسانه ها با استناد به داده های مؤسسه رفینیتیو Refinitiv گزارش می‌دهند که غول نفتی عربستان سعودی یعنی شرکت آرامکو از نظر ارزش بازار جای اپل را گرفت و به بزرگترین شرکت جهان تبدیل شد.
این داده‌ها نشان می دهد ارزش بازار شرکت آرامکو در روز چهارشنبه به کمتر از 2.43 تریلیون دلار در برابر 2.37 تریلیون دلار ارزش اپل رسید.
بر اساس این گزارش، ارزش سهام اپل در معاملات روز چهارشنبه در ایالات متحده بیش از 5 درصد کاهش یافت، در حالی که از زمان اوج 182.94 دلاری خود در 4 ژانویه، نزدیک به 20 درصد کاهش نشان می دهد.
مقامات هلندی اپل را 5 میلیون یورو جریمه کردندآرامکو عربستان قیمت فروش نفت خام سبک عرب به آسیا را کاهش دادسرمایه گذاران در بحبوحه محیط ناپایدار اقتصادی، با افزایش نرخ بهره و تورم فزاینده و مشکلات زنجیره تامین ، به سرعت سهام شرکت‌های فناوری را می‌فروشند.
از سوی دیگر، سهام و قیمت انرژی، عمدتاً به دلیل ترس از اختلال در عرضه به دلیل تحریم‌های غرب علیه روسیه پس از جنگ اوکراین، افزایش یافته است.
این امر باعث افزایش ارزش غول انرژی عربستان شد، به طوری که سهام آرامکو در حال حاضر تقریباً 27 درصد در سال 2022 افزایش یافته است.
در پایان سال مالی 2021 در ماه مارس، این شرکت اعلام کرد که سود سال گذشته آن با جهش قیمت نفت بیش از دو برابر شده است.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :