فعالیت ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی

کد مطلب 87309 1401-02-24 11:59
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
فعالیت ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ "محمداسماعیل کفایتی" رئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز در حاشیه یازدهمین نمایشگاه فناوری اینوتکس 2022 در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم گفت: برنامه راه‌اندازی پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز از سال 1398 کلید خورد و هم‌اکنون در حال تکمیل طرح جامع در شهرری است که بالغ بر 30 هکتار زمین بوده که در حال آماده‌سازی برای استقرار شرکت‌ها است.
وی گفت: مأموریت اصلی پارک‌ها این است که عرضه و تقاضا را به‌هم‌رسانی کنند و شرایط را برای سرمایه‌گذاری آماده کنند و سپس مجموعه‌های توانمند را انتخاب کرده برای اینکه بتوانند در صنعت نفت نقش‌آفرینی کنند که این موضوع تا به امروز به صورت تخصصی در حوزه نفت وجود نداشته است.
رئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز گفت:‌ امکان اشتغال در بخش خصوصی و دولتی برای تحصیل‌کردگان جامعه بسیار محدود است و به همین خاطر بهترین راه‌حل برای حل این معضل بزرگ جامعه، راه‌حل‌های کارآفرینانه و دانش‌بنیان است.
کفایتی گفت: صنعت نفت به عنوان صنعت اول کشور، هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ ظرفیت‌های اجتماعی بسیار بی‌نظیر است و در کل پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز این مأموریت را دنبال می‌کند که بتواند با این نگاه، شبکه را ایجاد کرده و آن را به نظام مسائل وصل کند.
وی با تاکید بر اولویت‌بندی مسائل گفت: اولویت پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز، طرح احیای چاه‌های نفت است که پروژه بسیار بزرگی است و رویداد آن سال برگزار شده است. اولویت مهم بعدی، موضوع بهینه‌سازی است و تجهیزاتی است که برای نخستین بار شکل گرفته است و در حوزه گاز نیز موضوع کنتورهای هوشمند در دستور کار قرار دارد.
رئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز تصریح کرد:‌ نزدیک به 500 شرکت دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در حال فعالیت هستند که در حال بررسی فعالیت‌های این شرکت‌ها هستیم تا به صورت مستقر و غیرمستقر این شرکت‌ها را وارد پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز کنیم.
کفایتی گفت:‌ شرکت‌های حاضر در پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز از تسهیلات خاصی قادر به استفاده خواهند بود که از جمله آنها تشریفات ترک مناقصه، بحث بیمه و ...  است.
معاون وزیر علوم: ایجاد 400 هزار شرکت دانش‌بنیان را در کشور ‌هدفگذاری کرده‌ایمموفقیت دانش‌بنیان‌ها در جذب "کلسیم و آهن" بدن با فناوری نانواستقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در 500 هکتار زمین در پردیس کاسپینهدف‌گذاری استقرار 2 هزار کسب‌و‌کار دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :