واکسیناسیون بچه ماهی‌های پرورشی "سی‌باس" برای نخستین بار در کشور

کد مطلب 87341 1401-02-24 14:52
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
برای نخستین بار در کشور بچه ماهی‌های پرورشی "سی‌باس" توسط کلینیک تخصصی آبزیان جهاد دانشگاهی تهران واکسینه شد.


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ برای نخستین بار در کشور، واکسیناسیون تزریقی در بچه ماهی‌های پرورشی ماهی "سی‌باس" توسط کلینیک تخصصی آبزیان جهاد دانشگاهی تهران انجام شد.
دکتر "آلا عنایتی" سرپرست کلینیک آبزیان جهاد دانشگاهی تهران با اعلام این خبر در ادامه اظهار کرد: واکسیناسیون تزریقی در بچه ماهی‌های پرورشی ماهی سی‌باس، برای نخستین بار در کشور و به‌صورت پایلوت (آزمایشی) با حضور اکیپ خبره مایه‌کوب کلینیک تخصصی آبزیان جهاد دانشگاهی تهران و با استفاده از واکسن‌های آبزیان تولید جهاد دانشگاهی تهران تحت‌نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان تنگستان در شرکت پرورش ماهی راموز (مزرعه پرورش ماهی سی‌باس) انجام شد.
وی ادامه داد: در سال‌های گذشته واکسن‌های آبزیان جهاد دانشگاهی به روش غوطه‌وری استفاده می‌شدند و امسال برای نخستین بار به روش تزریقی انجام شده است.
سرپرست کلینیک آبزیان جهاد دانشگاهی تهران خاطرنشان کرد: از این پس، امکان واکسیناسیون همه بچه ماهی‌های این مرکز علیه بیماری ویبریوزیس و استرپتوکوکوزیس فراهم شده است.
وی گفت: این دو بیماری از بیماری‌های شایع در صنعت پرورش ماهی بوده و واکسیناسیون علیه این دو بیماری ضامن سلامت بچه ماهی‌های تحویل شده به استخرها و قفس‌های پرورش و تولید پایدار است.
سرپرست کلینیک آبزیان جهاد دانشگاهی تهران یادآور شد: شرکت پرورش ماهی راموز از ابتدای سال 1400 تاکنون حدود 6 میلیون قطعه بچه ماهی سی‌باس آسیایی با وزن 0.01 گرم را از کشور استرالیا وارد و پس از رساندن آن به وزن تجاری پنج تا 10 گرم بین مراکز پرورش توزیع کرده است.
فعالیت 500 شرکت دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :