«سوزوکی آلتو لاپین ال سی»، خودروی ژاپنی 10 هزار دلاری

کد مطلب 91859 1401-03-30 17:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

عصر ایران/ سوزوکی از محصول جدید خود در کلاس کی یا Kei-class رونمایی کرد: آلتو لاپین ال سی.

گفتنی است، خودروی کی یک رده ژاپنی جهت معرفی خودروهای خودروهای سایز کوچک با قدرت موتور پایین و مصرف سوخت کم است
عصر ایران/ سوزوکی از محصول جدید خود در کلاس کی یا Kei-class رونمایی کرد: آلتو لاپین ال سی.

گفتنی است، خودروی کی یک رده ژاپنی جهت معرفی خودروهای خودروهای سایز کوچک با قدرت موتور پایین و مصرف سوخت کم است. این اصطلاح معادل اصطلاح خودرو شهری در اروپا و خودروی کامپکت در آمریکای شمالی است. توجه به این قبیل خودروها بعد از جنگ جهانی دوم افزایش یافت. یعنی زمانی که بسیاری از مردم ژاپن توان خرید یک خودرو سایز متوسط را نداشتند و با موتورسیکلت رفت‌وآمد می‌کردند.

با این خودروها می‌توان کوچه‌های باریکی را که یک سواری عادی نمی‌تواند آنها را رد کند رد کرد. همچنین این خودروها برای پارک حتماً نیاز به یک جا پارک بزرگ ندارند و به دلیل طول کمشان حتی می‌توانند به صورت افقی بین دو ماشین عادی که عمودی پارک کرده‌اند پارک کرد.
 
این رده خود دو زیر رده مهم به نامهای ون کوچک (ون کی) و کامیونت (کامیون کی) را دربر می‌گیرد. دولت ژاپن برای خریداران این قبیل خودروها مزیت‌های مالیاتی فراوانی در نظر گرفته‌ است.


سوزوکی آلتو لاپین ال سی
همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، آلتو لاپین ال سی یک خودروی جمع و جور با طراحی جعبه ای است که البته زوایای تیز در آن مشاهده نمی شود زیرا طراحان سوزوکی ترجیح داده اند تا حالتی حجیم یا تخم مرغی به آن بدهند.

سقف نیز به عنوان بخشی که تم دو رنگ را ایجاد می کند در نظر گرفته شده تا جذابیت های سفارش این سوزوکی برای مشتریان افزایش یابد.

در فضای داخل کابین، بسیار ساده اما دقیق طراحی شده است. به عبارت دیگر تلاش شده از فضای موجود برای شکل دهی به محیطی جذاب، کاربردی و اقتصادی استفاده شود. یکی از بهترین قسمت ها به نمایشگر اطلاعات کیلومتر دایره ای مربوط می شود که حس کلاسیک خاصی را انتقال می دهد. نمایشگر 7 اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی نیز از فناورانه های کار محسوب می شود. سیستم تهویه اتوماتیک، گرم کن صندلی  و ... نیز از دیگر ویژگی های کابین هستند.

در بخش پیشرانه سوزوکی از تپنده 3 سیلندر 660 سی سی با 63 اسب بخار  خروجی و جعبه دنده سی وی تی استفاده شده است. سامانه تمام چرخ محرک نیز به عنوان آپشن پیش روی مشتریان قرار دارد.

قیمت پایه برای سوزوکی آلتو لاپین ال سی 10438 دلار است که در تریم پرچمدار به 12199 دلار می رسد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :